Кога би ги имале сите пари на овој свет, веројатно би ги посетиле сите “jet-set” локации и би се селеле од едно тропско место, на друго – за сега само сонуваме за нив!

Еве ги 10 те најубави острови на целиот свет!

KHAO PHING KAN

Го нарекуваат островот на James Bond, затоа што овој тајландски остров бил откриен со филмот The Man with the Golden Gun. До него се пристига со глисер од Phuket. Велат, еднаш кога ќе дојдеш, никогаш нема да посакаш да заминеш!

james-bond-island-1

BALI –

Активните вулкани и античките храмови се само дел од атракциите на овој остров.

bali (1)

SANTORINI

Можеби моментално најпопуларното место на светот. Овој грчки остров нема да ги разочара сите оние, кои ја сакаат оваа прекрасна архитектура а посебно залезот – кој го одзема здивот!

santorini (1)

ST. LUCIA

Вулкански острва, плантажи со какао, планинарење низ прашумите и многу други спортски активности.

lucia (1)

MAUI

Сина вода, неверојатни, најубави плажи на свет…прекрасни планини и единствени залези на сонцето..

maui (1)

HVAR

Сцени како од “Игра на престолот”, совршена храна – свеж јастог и скапоцени вина! Да, тоа е Хвар!

hvar

BORA BORA

Ова острво е РАЈ. Целиот остров има 10 км, на него се наоѓаат вулкански кратери, плажи со најубав песок и Matira Beach – која сме ја гледале во некои филмови.

bora

MALLORCA

На овој шпански остров времето како да стои – релаксиран ручек со часови, а новите шишиња со вино постојано доваѓаат….

mall

WAIHEKE ISLAND

Овој остров на Нов Зеланд, е комбинација на волшебно англиско село и калифорниска плажа. Полно со виногради и Sauvignon Blanc кои ви го нудат…

wai

CAPRI

Гламурозниот остров на италијанскиот брег е дестинација за сите вљубеници во природата… а тек храната, можете да си замислите?

capri

СПОДЕЛИ
Претходна објаваNull Stern Hotel – хотел со еден кревет сместен на врвот на швајцарските Алпи!
Следна објаваСветски ден на пивото: Се што не сте знаеле
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР