Време е за нов дел од серијалот на летни фризури кои можете да си ги направите сами. За денес одбравме една интересна пунџа за подолга коса. Одлична е за топлото време, а одговара и за опуштени излегувања преку ден, и за поелегантни пригоди, комбинирана со вистинските парчиња облека. Еве ги инструкциите.

1

Соберете ја косата во високо репче и испркајте со лак. Тапирајте додека не се добие посакуваниот волумен на косата. Префрлете го репчето и формирајте пунџа. На крај, зацврстете со шноли. Супер фризура во само неколку едноставни чекори.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтаклени шолји со артистичка нота
Следна објаваДом за три генерации!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР