Кристијан Шмит е германски фотограф, многупати наградуван за неговиот фотографски талент да го улови вистинскиот пејзаж во вистинскиот момент. Подолу можете да погледнете негови фотографии од природата. Фотографиите се направени главно во Финска, но и во останатите скандинавски земји. Некогаш со снег, некогаш раззеленети, овие прекрасни пејзажи се вистински празник за очи. Скандинавија е регион кој претставува непресушна инспирација за уметниците, особено за фотографите.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОд мал стан во модерен penthouse со максимална функционалност!
Следна објаваЗападна Австралија од птичја перспектива
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР