Дали сте расположени за една добра, квалитетна комедија?

За еден надежен готвач, кариерата е речиси готова поради неговите лоши навики. Враќајќи се на својот испланиран пат, Адам Џонс ги остава пороците зад себе и се посветува на отворање на ексклузивен ресторан кој ќе освои три Мишелин ѕвезди.

Филм под режија на John Wells, а во главни улоги: Bradley Cooper, Sienna Miller, Daniel Brühl и Riccardo Scamarcio.

002

Одвоете 105 минути од Вашето слободно време и подзаборавете на обврските.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПариски ресторан инспириран од уметноста
Следна објаваХороскоп од 16.11. – 22.11.2015
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР