Како што ги вадиме полуверите, шаловите и чизмите од гардероберите, така доаѓаме и со измени на нашата рутина за убавина. Летната палета на бои, ја заменуваме за есенската. Новите нијанси на бои се розе – црвените нијанси, потполно темни или виолетовите, и моќните нијанси на бојата на сливата.

Со голема палета на нијанси од розевата, црвената и виолетовата боја, само е прашање, која најмногу ви се допаѓа и која одговара на вашиот личен вкус. Ако сакате мат усни или светкави, ќе морате да ги прилагодите на вашиот изглед кој сакате да го постигнете.

Во продолжение, погледнете кои темни кармини ќе ги носиме цела есен и зима – верувајте ни и вие ќе ги сакате!

bobbi
wet
dior-2
revlondivagiv (1)mayesteemac

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕднособен стан (42 м2)
Следна објаваLenny Kravitz дизајнираше феноменален мебел за CB2!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ