000

Сместен на третиот кат од старинска зграда во Гетеборг, Шведска, овој прекрасен еднособен стан е внимателно испланиран за да се максимизира животното искуство. Функционалниот ентериер го карактеризираат елементи на скандинавскиот дизајн, како светли бои, распоред со отворен план, префинет бел дабов паркет и модерна изведба со гипсен малтер. Иако станот е еднособен, издвоената спална соба нуди доволно приватност. Реновирањето на станот е завршено во 2008 година, кога се заменети кујната и бањата. На местото од старата бања, отстранети се ѕидовите за да се создаде единствена целина во која се поврзани кујната, трпезаријата и дневната соба. Интересниот циглен кујнски остров дискретно ги раздвојува овие простории, а на амбиентот му дава топол, рустичен призвук. Бидејќи во спалната соба нема доволно место за простран орман, сопствениците се одлучиле за вграден плакар кој е позициониран во ходникот. Во продолжение, погледнете ги фотографиите и пронајдете ја омилената идеја и за вашиот дом.

001

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

013

014

015

016

017

018

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовети за дамите од Коко Шанел
Следна објаваЕсенски темни бои на кармини за усни!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ