Lenny Kravitz, добитник на Grammy награда, рокер и икона на стилот, дизајнираше капсула колекција од 20 еклектични и гламурозни парчиња мебел, за CB2.  Колекцијата наречена CB2 x Kravitz Design by Lenny Kravitz,  дебитираше минатата недела во дуќаните и online, а вклучува светла, ѕидни акценти, мебел, перници и теписи по цена од 35 до 1.009 долари.

“Наша цел беше да создадеме колекција на парчиња мебел, кои се темелат на мојот личен стил и работи кои ме инспирирале во текот на моите патувања” – рече Кравиц.  “Стилот многу потсетува на Studio 54 со потенциран гламур на New York и калифорнискиот дух. Збирката е составена од повеќе различни стилови, но се е инспирирано од удобноста и причината да се чувствувате добро и во своја средина”.

yaya

changes casino-royalenykravitz (1) mack reflect topanga kartell

roxxie

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕсенски темни бои на кармини за усни!
Следна објаваФото на денот | Триумф на врвот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ