0

Мистична или минималистичка, рустична или индустриска, спалната соба е вистински показател за животниот стил на сопственикот. Кога се машките спални соби во прашање, првото нешто кое ќе го забележите е едноставноста во уредувањето, без оглед на тоа дали станува збор за катче на млад ерген, семеен човек или сериозен заводник. Креветот е најчесто едноставен и во неутрални бои, но суптилно зачинет со ,,сочни’’ акценти. Во продолжение, ви претставуваме селекција на 30 феноменално уредени машки спални соби, со убави и креативни решенија за сечиј вкус и стил. Уживајте во разгледувањето на фотографиите и пронајдете ја омилената тема и за вашето катче за одмор и опуштање. За повеќе идеи за двата пола, пак, погледнете ги првиот дел, вториот дел, третиот дел и четвртиот дел од серијата објави посветени на модерни спални соби.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтан од 45 метри квадратни
Следна објаваRiccardo Tisci (Givenchy) e кралот на New York Fashion Week!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ