givenchy-ss-2016-new-york-fashion-week-amazing-showСпектакуларна колекција, топ – модели, ѕвезди во првите редови и апослутен моден диктат на Живанши, на модната недела во Њујорк. Италијанецот Рикардо Тиши, креативниот директор на Живанши, со оваа модна ревија го прослави својот убилеј, 10 години на чело на овој луксузен француски бренд. Тој ја претстави романтичната колекција, преполна со филигрански извезени фустани, елегантни костими, блузи и комбинезони од тантела, пантолони со класичен крој, меки кимоно капути и чевли со шпиц, како за дамите така и за посилниот пол.1157-model-presents-creation-givenchy-springsummer-2016-collection Givenchy-Primavera-Verano2016-Colección23-New-York-Fashion-Week-godumpi (1) Givenchy_spring_summer_2016_collection_New_York_Fashion_Week2Givenchy-Moved-Its-Ready-To-Wear-Show-From-Paris-To-New-York-For-the-Spring-2016-collection2-960x685 Givenchy_spring_summer_2016_collection_New_York_Fashion_Week9 Givenchy-3 givenchy-ss-2016-new-york-fashion-week-amazing-show19-Givenchy-Reuters

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМашки спални соби
Следна објаваСовети за дамите од Коко Шанел
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ