1

Ви претставуваме ентериер со површина од 45 метри квадратни, кој е одличен пример за модерно, практично и младешко уредување на животниот амбиент. Конципиран е како двособен стан со кујна, а изобилува со паметни и рационални решенија за складирање и заштеда на простор. Дневниот престој, работното катче, кујната и трпезаријата функционираат како една компактна целина, комуницирајќи меѓу себе во планот со отворен распоред. Белата боја доминира во ентериерот, давајќи ја основата на ѕидовите во секоја просторија, а облагородена е со топлиот дрвен под и мноштвото колоритни и разиграни детали. Станот располага и со засебна спална соба со ормани, ходник со гардеробер, како и мала, но солидно екипирана бања. Во продолжение, погледнете ги фотографиите и пронајдете ја омилената идеја и за вашиот дом.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваClimbers | Серијал за борците на Њујорк
Следна објаваМашки спални соби
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ