Њујорк речиси е претешко да го симбиозираме со религија. Толку различни култури, религии го прават Њујорк она што е, мајорниот либарал во светот!

Richard Silver е фотографот кој ги истражи црквите во Њујорк и направи воодушевувачки панорамски фотографии, прикажувајќи ги детално сите архитектонски белези.

Иако европските катедрали се незаменливи, при посета на Њујорк гарантираме дека нема да ги одминете ни овие, без да фрлите барем еден малечок скромен поглед.

0002

0003

0004

0005

0006

0007

0008

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГрејс Кели – (безвременски стил)
Следна објаваГостување на францускиот театар Ефемерид во Македонија
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР