Се сеќавате која Lego беа направени за занимација на децата од претшколска возраст? Ни ние, тоа беше толку одамна…

Денес, во Lego коцките најмногу наоѓаат инспирација дизајнерите. Одличен пример за тоа е Kosmas Santosa, индонезиски графички дизајнер и талентиран Lego – склуптор. Правејќи минимални секојдневни објекти, тој ја искажува својата вештина, а преку винтиџ-предметите можеме да наѕирнеме барем во сегмент на неговата креативна душа…

0001

0002

0003

0004

0005

0006

0007

0008

0009

0010

0011

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГрадот Ushguli | Живот над облаците
Следна објаваДухот на Тоскана скриен во преубав хотел
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ