Постојат места низ светот на кои времето и современиот живот не им можат ништо. Тоскана е место во кое секогаш ќе живее средновековниот дух на Италија. Место кое не тежнее кон новите начини на живот и во кое човек секогаш ќе може да земе здив и да ужива на вистински начин. Во таа романтична Тоскана се наоѓа и хотелот Il Borro, еден од најстарите имоти во Италија чии денешни сопственици се семејството Ферагамо. Традицијата на дружење и уживање овде продолжува и денес, во овој прекрасен хотел и идеално место за одмор.

1

2

3

4

5

Во хотелот се среќаваат разни стилови и детали од минатото и сегашноста. Просторот е елегантно уреден во класичен тоскански стил. Минатата година, Il Borro беше реставриран и збогатен со модерни детали, но во рустикален амбиент. Во склоп на хотелот се наоѓаат и неколку ресторани каде се подготвува традиционална италијанска храна, а можете да ги пробате и најдобрите вина од регионот. Со сигурност може да се каже дека Il Borro е дефиниција за безвременост и совршен спој на минатото и сегашноста.

6

7

8

x-default

11

12

13

14

15

9

16

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLego предмети од секојдневието
Следна објаваРомантични и женствени модели на модната недела во Париз!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ