ThinkstockPhotos-480536010-660x413

Желбата да се пропатува целиот свет кај сите е огромна но, ретко кој живее за да патува ( а притоа и од тоа да заработува), а еден од таквите е токму фотографот Kien Lam…

Одлуката каде да патувате навистина може да биде тешка. Дестинацијата понекогаш ја бираме во зависност од  буџетот кој ни е на располагање, годишниот одмор кој го добиваме од работа или пак од семејствата кои ни живеат ширум светот, па им одиме на посета…

Но што кога имаме и пари и време и немаме семејства ширум светот каде би оделе на посета, а и понатаму не знаеме каде сакаме да одиме? Тоа веќе може да преставува проблем.

Фотографот Kien Lam кој посетил 17 различни држави за 343 дена, направил дури 6.237 фотографии ги споил во видео кое сигурно ќе ве мотивира уште веднаш да ги спакувате куферите и да заминете на патувње, а можеби и ќе ви го олесни изборот на вашата дестинација.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТања Вукобрат | Фантазијата како примарен поттик
Следна објаваNew York Fashion Week – Nicholas K – во боите на шафран и јаглен
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ