На актуелниот New York Fashion Week пролет / лето 2016 година, брендот Nicholas K спои два света заедно. Кога Tomb Raider го сретнува Терминатор во апокалипсата, но на еден сосема шик начин. Колекцијата имаше голем распон во дизајнот, структурите, практичните аспекти, но она што изгледаше феноменално е како интересно сето тоа беше спакувано во еден стил. Боите изгледаа извонредно во нијансите на шафран и јаглен. Во секој случај, не можеше да се каже дека е досадно, напротив. Сестрата Nicholas и и братот Christopher Kunz , се тим и направија колекција која е инспирирана од облеката за пилотирање . Не ни чудно, ако се знае дека нивниот татко работеше како хирург кој леташе со авиони.

nicholas-k-rs16-0007

nicholas-k-rs16-0024

nicholas-k-rs16-0035

nicholas-k-rs16-0073

nicholas-k-rs16-0084

nicholas-k-rs16-0097

nicholas-k-rs16-0107

nicholas-k-rs16-0115

nicholas-k-rs16-0122

nicholas-k-rs16-0135

nicholas-k-rs16-0143

nicholas-k-rs16-0317

nicholas-k-rs16-0345

nicholas-k-rs16-0494

nicholas-k-rs16-0368

nicholas-k-rs16-0463

nicholas-k-rs16-0438

nicholas-k-rs16-0391

nicholas-k-rs16-0558

СПОДЕЛИ
Претходна објава(Видео) Патот околу светот за само 5 минути !
Следна објаваПрекрасни дизајнирани подови во Париз
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ