Драги читатели, дали можеби сакате да ја дознаете најголемата тајна на вашиот автентичен сексапил?! Секако, ќе ви откриеме!! Токму вие драги мои си го одредувате, да баш вие самите!! Сето онаа убавина што ја носите во себе секако дека ќе се  рефлектира и на вашата околина. Најважно од се е како вие самите себе се доживувате. Имајќи го тоа на ум, ви предлагаме неколку едноставни начини кои ќе ви помогнат да го се чувствувате убаво во сопствената кожа, а со самото тоа ќе бидете и неодоливо привлечни и за вашата околина.

 

1. Облечете се за себе

Да бидеме искрени голем број од жените се облекуваат за да ја импресионираат својата околина. Тоа е сосема погрешно. Облекувајте се за себе, односно најпрво треба се чувствувате удобно во својата облека, а со самото тоа ќе изгледате и попрривлечно. Zina_Charkoplia

2. Танцувајте!!

Танцот ќе ви овозможи да се чувствувате пријатно во своето тело. Танцувајте кога сте сами, танцувајте колку што можете повеќе!! People_The_man_and_girl_in_a_good_mood_083407_

3. Бидете во добро расположение

Секогаш треба да го имате на ум фактот дека вашето тело е единствено како такво.  Голем број на жени сметаат дека  треба да бидете во нечие друштво за да бидете расположени. Секако дека тоа не е точно. Најпрво треба да создадете убаво расположение за себе си. Подгответе си убава миризлива купка, слушајте тивка музика, јадете сладолед. На тој начин ќе добиете нов елан за животот.5-good-mood-makers-704x400

4. Шетајте!!

На тој начин ќе можете да си почувствувате секое движење на вашето тело, што секако тоа ќе се рефлектира и на вашиот надворечен изглед. Walking-tracks-pigeon-house-mountain

5.Сакајте го своето тело

Секое тело е единствено како такво. па така и вашето. Сакајте си го вашето тело, а со тоа ќе бидете во поголема можност да ја прифатите љубовта и потребното внимание од непосредната ваша околина.5-Ways-to-Improve-Your-Body-Confidence

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасни дизајнирани подови во Париз
Следна објаваБазен во височините на срцето на Лондон
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ