Есента само што не пристигнала. Време е да се подготвиме за претстојната сезона, а тоа значи да внесеме промени во изгледот. Секоја нова сезона се карактеризира со нови бои кои ќе ја одбележат. Новите колекции на лакови за нокти се богати со топли и елегантни есенски нијанси кои лесно ќе се вклопат во секоја пригода. Светлите, летни тонови се заменети со поладни и потемни, шик нијанси. Златна, црвена, сива или бордо. Изборот е ваш.

1

Елегантна златна

2

Величествена сива

3

Магична темнозелена

4

Есенска бакарна

5

Кралска сина

6

Боја на црвено вино

7

Земјени тонови

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Од сосема друг агол”
Следна објаваНовата песна на Дуке Бојаџиев и Каролина!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР