Слушнете ја новата песна на Дуке Бојаџиев и Каролина!

Музика, текст и аранжман: Дуке Бојаџиев
Дело – “Touch” на Михаил Корубин
Видео – изработка: Александар Златановски

Песната e поставена на Јутјуб и на официјалните Фејсбук профили на “Авалон” продукција, на Каролина и на Дуке Бојаџиев. Музиката, текстот и аранжманот за песната ги напиша Бојаџиев. Соработката помеѓу Дуке и “Авалон” започна летово, кога продукцијата ги организираше двата негови концерти во Битола и во Охрид, на Хераклеја и во Античкиот театар со проектот “Сон, верба, љубов” кои се одржаа минатиот месец. Ова е прва соработка помеѓу Каролина и Дуке Бојаџиев.

Уживајте!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренди бои на лакови за есен
Следна објаваOndrej Konupcik | Убавината на обоените тетоважи
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ