Кога станува збор за култните тетоважи, бојата беше исклучително тешко да се вклопи. Тетоважите со боја изгледаа невкусно и најчесто како една голема грешка.

Ondrej Konupcik е уметникот кој воведе не само промена, туку и цел нов дизајн за поинакви тетоважи, кои се инспирирани од водените боици.

Дел од неговата работа можете да ја видете подолу, а останатиот дел на неговиот Instagram.

 12016232_878760948874310_724663741_o

11994176_878760918874313_1970516695_o

11995365_878760952207643_1874016436_o
11999157_878760875540984_899012667_o

12015485_878761082207630_1811107322_o

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата песна на Дуке Бојаџиев и Каролина!
Следна објаваТе барав, те барав… | Петто Писмо
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР