12-6

За да се одбележи 50-годишнината од развојот на Канкун како светска туристичка дестинација, дизајнерот Ричард Moрета Кастиљо го креираше Гранд Канкун – еколошки комплекс и мулти-функционален офшор, луксузно одморалиште кое се очекува да биде отворено во 2020 година.
Големиот Канкун е дизајниран како офшор град, каде што можете да најдете се што ви е потребно: хотели, трговски центри, конференциски центри, кина и многу повеќе. Во прилог на комерцијалната употреба, оваа платформа не го загадува Океанот – воопшто не произведува јаглерод диоксид, а водата за пиење и целата енергија на пловечкиот град, ја набавува од обновливи извори.i
4-17
5-16
7-9Classy Wardrobe Open Plan Bedroom Italian Bedroom Furniture

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтилот на Одри Хепберн, модната икона на 20 век
Следна објаваЛетен Фестивал на книгата од ТРИ
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ