Одри Хепберн е несомнено една од највпечатливите личности на минатиот век и секако една од најголемите модни икони во светот. Кога помислуваме на Одри секако прво што ни паѓа на ум е прекрасниот мал црн фустан,големите црни очила и прекрасната фризура кои беа нејзиниот заштитен знак. Нејзиниот стил се провлекува низ годините во модниот свет и е секогаш актуелен и инспирација на многу модни креатори за своите модни линии. Ненеадмината во начинот на којшто ја носеше својата женственост, оваа модна икона единствена успеа да направи баланс помеѓу елеганцијата и едноставноста и да креира еден безвременски софистициран моден стил.

Ви го претставуваме стилот на Одри Хепберн !Уживајте!Lace-Audrey-Hepburn-vintage-style-50s-60s-dresses-long-red-white-princess-elegant-casual-retro-dressAudrey-Hepburn-Style-Polyvore-Clothing-Combinations-3

1acca61ca9de1f9cfa1f92368a2e7b4c_ibhe2b1

de8d33e4d87eb009cdd954717ad805cf_isue9b1

Audrey-Hepburn-Style-Polyvore-Clothing-Combinations-1

Red-Pumps-and-High-Heel-Shoes-Amazing-Polyvore-Combinations-2

263803965c17c8b82c86a79b9a897bb2_pftsf91

sabrina 2

3911b0c0a50ee6d85b1642446a5995ae_1_k88hev1

Audrey-Hepburn-Style-Polyvore-Clothing-Combinations-6

article-0-076CADF8000005DC-575_634x480

XozKa

Audrey-Hepburn-outfit-inspiration-9

Audrey-Hepburn-Style-Polyvore-Clothing-Combinations-7

outfit_large_f58ed2e3-6376-4ea5-9c0e-f1c8ec9459fe

d8b8148b647f16a209551fe1781a6d9e

outfit_large_c2986e50-5586-4e03-b1df-02098299a5d6-1385567086

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗошто луѓето викаат?
Следна објаваЛуксузен ресорт на еколошка платформа
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ