Есента 2009 ја обележа Шанеловиот жад – лак за нокти. Секоја позната светска дама ја носеше. Сега повторно се враќа како хит за ова лето.

IT boja za nokte ljeta 2015.

Chanel Jade

Боја која ова лето исто така ќе биде хит боја е Дировата “Sunwashed нијанса, кремасто нежна жолта боја од колкецијата за лето 2015. Го има потенцијалот да стане ИН боја. Уникатна е, забавна и потполно различна, се само обична не и дефинитивно ќе биде шик, бидејќи е елегантна и никако нападна.

Dior Sunwashed Оваа мала летна колкеција доваѓа од еден етаблиран луксузен бренд кои некогаш го поврзуваме со квалитетот и култните производи за убавина. Овие нијанси на лакови ги видовме на ѕвездите како Charlize Theron, Emmа Roberts, Marion Cotillard i Siennа Miller. Тоа што можеби е најважно е што зборуваме за лимитираната Диорова колекција. А во светот на убавината вледее едно правило – ако е лимитирано, веднаш е поинтерсено бидејќи не им е на сите достапно. Предвидуваме дека и тоа ќе биде со овие нијанси. Веднаш штом ќе ги снема од полиците на парфимериите, станува уште поголем хит и повеќе се барани. Овие бои се барани бидејќи не потсетуваат на забава, има нешто весело и едноставно во нив. Штом ќе го погледнеме шишенцето, среќни сме. Ништо помалку не можеме ни да очекуваме од Диор.Dior Tie Dye Summer 2015 Collection

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМарина – Карлос Руиз Зафон
Следна објаваЦрвен(кап)а
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ