Lasse Henning е авторот на ова фантастично видео за прекрасните острови Лофотен во Норвешка. Лофотен е архипелаг од острови кој се протега од брегот на Северна Норвешка, па сè до Атлантскиот Океан. Видеото ја прикажува сета природна убавина на овој архипелаг, од високите планини и прекрасните зелени лагуни до долгите песочни плажи. Кој не би сакал да го посети?

1

2

3

4

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДивите деца на Hippy Garden
Следна објаваТропскиот рај на островот Маурициус
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР