Hippy Garden, ексклузивно ја представи изложбата на живи слики, со огромен број на билки од Хрватска и модната колекција инспирирана од чистата природа, обидинети во единствениот проект, Дивите деца на Hippy Garden.

Во прекрасниот простор на Хрватската академија на науки и уметности, галерискиот амбиент кој со својата архитектура и значење ја отсликува важноста на поврзувањето на културата, уметноста и модата, ексклузивно е представен проектот Дивите деца на Hippy Garden. Под креативната палка на на Џурџица Воркапич, дизајнерка и креативна директоерка на овој проект, со многу јасна визија, ја поврза високата мода со изложбата на мирисните слики во концептуална целина. На овој настан, присуствуваа многу гости како и познатите Tonči Čeljuska, Petаr Friganović, Tihana Harapin Zalepugin, Ogi Antunac и Barbara Vicković.

Овој модно сценски уметнички проект, ја обедини изложбата, модната ревија и перформансот. Магијата на недопрената природа, како хрватската перуника, госпине папучице и коцкавица, пренесени на фотографии на голем формат и моделите во креациите на Хипи Гарден, краеираа живи платна, создавајки иновативен модно сценски перформанс. Погледнете го овој перформанс.

divlja-djeca-hippy-gardena-1 divlja-djeca-hippy-gardena-2 divlja-djeca-hippy-gardena-3 divlja-djeca-hippy-gardena-4 divlja-djeca-hippy-gardena-5 urica-vorkapic-ogi-antunac

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧовек и куче | Coca-Cola
Следна објаваРазгледница од островите Лофотен
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ