Постојано се среќаваме со непознати луѓе; на улица, во продавница, на кафе… Не познавајќи ги се разминуваме и понекогаш сите сме во ситуација да се осудуваме меѓусебно. Но, пред да осудите некого за нешто не заборавајте: Секој има своја приказна! Иако во човековата природа е да биде себичен и своите проблеми да ги смета за најважни, сепак никогаш при никоја Ваша постапка не занемарувајте го фактот дека секој човек се соочува со свои проблеми, минува низ некои тешкотии и ја живее својата животна приказна. За жал не постои совршена животна приказна без проблеми. Погледнете го видеото, можеби поинаку ќе гледате на непознатите луѓе на кои наидувате секој ден. И најважно: Ако не сте во можност да ги поддржите, не осудувајте ги пред да ги запознаете!!!

32

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФенг шуи: Бои во домот
Следна објаваУбави и модерни станови (1.дел)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР