Уште едно time-lapse видео, овојпат за прекрасната скандинавска земја Норвешка. Земја на фјордови, планини и езера. Земја во која живеат едни од најсреќните луѓе на планетата. На авторите на видеото кои работат под името Rustad Media им требале 5 месеци и илјадници фотографии за да го добијат овој краен производ. Нивната цел е да ги прикажат сите убавини и особености на сите области и делови од Норвешка, во лето и зима, преку ден и навечер. Има многу причини поради кои вреди да се посети оваа земја, а во продолжение уште повеќе ќе се уверите дека Норвешка навистина има што да понуди.

1

2

3

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзборот на партнер го одредува Вашиот животен стил
Следна објава165 години од смртта на Едгар Алан По
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР