Брендот Gucci веќе 90 години е познат по своите модни колекции за силни, модерни и самоуверени жени, а за време на овогодинешната Миланска модна недела издаде и гламурозна колекција на шминка. Колекцијата е поделена на 5 дела: Gucci Eye, Gucci Lip, Gucci Face, Gucci Brush и Gucci Nail. Frida Giannini, креативната директорка на овој светски бренд, изјави дека модата и убавината се нераздвојни и не одат еден без друг. „Очи, кожа, усни- тие се како модни додатоци, сите заедно работат за на крај да се добие совршен изглед”- изјави Фрида. За да биде оваа колекција со најдобар квалитет, ангажирана беше и познатата визажистка Pat McGrath.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМоден тренд | Вино боја
Следна објава„The Fault in Our Stars“ – забранета?
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР