Бојата на виното е новата црна оваа есен. Одлична во дневна и вечерна варијанта, лесна за комбинирање со кафени и црни парчиња и прилагодлива на секој тен. Инспирирајте се!

2

23

4

12

20

13

1

21

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРаботилница без цензура | “Остани бараба – те чекам на тараба”
Следна објаваЗаводлива колекција на шминка од Gucci
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР