Brigitte Bardot е олицетворение на убавината, икона на стилот, инспирација на многумина, идол на многу генерации. Таа го започна трендот наречен „мачкести очи” и докажа дека и без многу шминка жената може да биде кокетна. И денес постојат илјадници видеа како да се нашминкате како Brigitte, како да направите фризура каква што носела и сл. На нејзиниот 80-ти роденден, ја славиме нејзината женственост и сето она што таа претставува. Погледнете некои од најлегендарните изгледи на оваа незаборавна актерка.

2

1

3

4

5

6

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТрансформација низ креации | Дороти Пачкова
Следна објаваЕдиторијал | Хокус покус
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР