Amanda Wellsh како чудната вештерка за октомврискиот едиторијал на Interview Germany, фотографирана од Giampaolo Sgura. Фустан со пердуви од Alexander McQueen, крзен фустан од Prada и креација од Iris Van Herpen, комбинирани од стилистот Klaus Stockhausen, одлично се вклопуваат во „страшната“ приказна инспирирана од Денот на вештерките. Хокус покус!

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBrigitte Bardot | Икона на убавината
Следна објаваНа Одри со љубов | Новата книга на Givenchy
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР