20

Се наоѓате на убаво место и нема кој да Ве фотографира? Тогаш правите селфи. Ова е прекрасна фотографија од златната Прага, дело на Roberto Pavic. Магла и сончеви зраци кои неуморно се пробиваат низ маглата и облаците осипувајќи ја Прага во златен сјај и турист фатен на дело: селфи во Прага.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСакам кога…
Следна објаваКако да се нашминкате за на интервју за работа?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР