The Common Linnets, по освоеното второ место на Евровизија, полека започнаа да го освојуваат срцето на Европа. Со “Calm After The Storm” го донесоа американското кантри на европската сцена. Нумерата се искачи на првото место на iTunes во многу европски земји, додека во Данска го освои третото место, а првото на iTunes отиде кај Emmelie De Forest со “Rainmaker”.

1

Утрово, Ilse DeLange и Waylon беа изненадени со “Platinum Award” на нивниот албум , додека пред неколку дена ја добија “Gold Award”.

2

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВидео | Убавината во сурфањето
Следна објаваБел стан со детали во боја
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ