Неделна програма Јавна соба 23.12 – 27.12.2015

Музичка програма / Music programme Среда / Wednesday, 23.12.2015 20:00-24:00 Четврток / Thursday, 24.12.2015 21:00 - 24:00 Петок / Friday, 25.12.2015 21:30 - 01:00 Сабота / Saturday,...

Во гaлeријатa Флукс, во тек е изложба на Горан Менков!

Изложбата наречена "Што е потребно да се постане дијамант?" - на Горан Менков, уметник од Скопје, е отворена во галеријата Флукс. Авторот за изложбата вели...

„Музика и Танц“ – Новогодишен концерт со класична музика за деца-...

Во духот на новогодишната и божиќната атмосфера на 22 декември во Салон 19.19 во КИЦ (Културно информативен центар) во 18.00 и 19.30 часот ќе...

Неделна програма – Драмски театар Скопје 14.12. до 20.12.2015

Почитувани, На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од  14.12. до 20.12.2015 ќе имате можност  на сцената на Театарот  да ги  проследите следните претстави: ден и час: 16.12.2015...

Неделна програма Јавна соба 09.12 – 13.12.2015

Музичка програма Среда 09.12.2015 18:00-21:00 Четврток 10.12.2015 21:00 - 24:00 Петок 11.12.2015 21:30 - 01:00 Сабота 12.12.2015 21:30 - 01:00 Среда  09.12.2015 14:00-17:00 Проекција на документарецот "The Shelter" По повод Меѓунардониот...

Место за шопинг на дизајнерски парчиња, ракотворби и добра забава!

Со Јавна соба, заедно до презентација на вештините на производителите на накит, ракотворби, облека и декоративни предмети. Викендов во просториите на центарот за дизајн и...

Драмска претстава „Неверство“ во МОБ

„Неверство“ е едно од најзначајните дела на Англиската драма. Пишувајќи ја во 1978 година, Харолд Пинтер бил инспириран од својата прикриена вонбрачна љубовна афера...

„миниАРТура“ во галерискиот простор на НЛБ Тутунска банка

друштво на ликовни уметници на Македонија во соработка со НЛБ Тутунска банка од Скопје, имаат чест да Ве поканат на изложбата „миниАРТура“ која ќе...

Базар викенд | Стимуланс за занаетчиите и креативците од Mакедонија

  Базар викенд во Јавна соба, на 5 и 6 декември По успешното завршување на Неделата на дизајн во Скопје, фокусот од дизајн и индустриско производство...

„Random Instaments“, прва инстраграм изложба на Стефан Пејовски @topanskoboy

На 1ви декември во 21:00ч во кафе бар „Љубов“ инстаграмџијата Стефан Пејовски @topanskoboy, ќе не почасти со својата прва самостојна инстаграм изложба „Random Instaments“. Со...

Петто издание на Неделата на дизајн во Скопје

Divian Arts е медиумски покровител на Неделата на дизајн.Петтото издание на Неделата на дизајн во Скопје се отвора во четврток 26. ноември во дизајн центарот...

Изложба „Импресии„ на ликовниот уметник Стефан Хаџи-Николов во АРТЕ Галерија

Ве известуваме дека АРТЕ Галерија ја организира шеесет и првата самостојна изложба "Импресии" на нашиот реномиран ликовен уметник Стефан Хаџи-Николов на 26.11.2015 (четврток) со...