Кратко и јасно: нѝ предстои уште една промоција на Петров, овој пат за новата книга Никој не рече дека ќе биде лесно, која ќе се одржи во среда, 14.12.2016, во 19 часот, во Дистрикт бар во хотелот „Мериот“ во Скопје.

1

Коста Петров овој пат ни раскажува необична приказна за љубовта и за вербата во животот. Чекор по чекор, нè води по патот кон остварување на нашите соништа. И нè потсетува дека никогаш не треба да се откажуваме.

Ќе продолжите ли да чекате верувајќи дека што е Ваше ќе си дојде?

Ќе дознаеме утре, во Дискрикт бар од 19 часот. Се гледаме таму!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубави идеи за пакување на новогодишните подароци!
Следна објаваZara Home: Празнична колекција 2016
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР