banner newsletter-01
Happy Holidays-03

06.01 // 16:00 – Lucky Friday
Празнично поминете неколку часа уживање во кои добивате Bovin, Tikves Special Selection,Traikovsky, Brzanov, Popov, Stobi – 2 шишиња или 2 чаши наливно вино, по цена за едно!
facebook event link

januari-03
***

06.01 // 21:30 – Lady Blue
Поп-рок свирка за празнично дружење!
facebook event link

januari-02
***

07.01 // 21:30 – George Lee
Божиќна house журка. Дј сет со внимателно селектирани електронски звуци!
facebook event link

januari-01
***

Следната недела во Public Room!

14.01 // 22:00 – Showroom: Milan Petrovic Quartet
На првиот Showroom концерт во 2017 ни гостуваат едни од најдобите џез музичари од Србија!
Дозјнајте зошто квартетот на Милан Петрович го освојува целиот Балкан и дозволете си уживање во квалитетна музика.
facebook event link

Januari-04
1px

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМОБ | Традиционален концерт по повод празникот Василица
Следна објава5 градови кои ќе ве воодушеват во 2017 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ