banner newsletter-01
***
Happy Holidays-03
***

26.12 // 20:00 – Изложба: Чудовиштата од Скопје
Изложбата на членовите на Медиа/Арт клубот, фотографии комбинирани со илустрации од различни локации во градот.
facebook event link

Izlozhba 26.12.16
***

26.12 // 21:00 – Концерт: Fierce
Промоција на вториот албум на Fierce за почеток на неделата!
facebook event link

Fierce 26.12
***

27.12 // 19:00 – Креативна заедница Модулар
Oтворање на интернет креативната заедница и продавница Модулар, со групна изложба и свеж музички сет од Тони Зен и Чваре!
facebook event link

Modular 27.12
***

29.12 // 16:00 – Хуманитарен базар
After Work забава, на која воедно ќе се одржи и хуманитарен базар – Од срце за Влатко!
facebook event link

Humanitaren bazar-01
***

29.12 // 21:30 – Dj Ивана Низамовска
Викендот може да започне порано, шизичко предновогодишно дружење со внимателно селектирана музика.
facebook event link

Ivana Nizamovska 29.12
***

30.12 // 16:00 – Lucky Friday
Претпоследниот ден од годината поминете го во неколку часа уживање во кои добивате Tikves Special Selection,Traikovsky, Brzanov, Popov, Stobi – 2 шишиња или 2 чаши наливно вино, по цена за едно!
facebook event link

Lucky friday 30.12-01
***

30.12 // 22:00 – Showroom: M Jazz Session
Слушнете како M Jazz Sessions ги заживува евергрините на макаедонската џез/поп ера, од 50тите години до денес.
Интерпретирани од Ангела Силјановска- вокал, Филип Димишковски- клавијатура, Марко Василевски- контрабас, Виктор Филиповски- тапани.
facebook event link

30Dekemvri-03
***

31.12 // 14:00 – Showroom: OffBeatz
Последниот ден од годината го затвораме со уште еден коцерт од програмата на Showroom.
Funk, dicso, soul мелодии отсвирени од OffBeatz:
Јана Вурческа- вокал, Александар Филиповски- гитара, Димитар Ганчевски- клавијатура, Марко Василевски- бас, Дамјан Даневски- тапани.
facebook event link

31Dekemvri-04
***
1px
СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗимски рецепт | Топло чоколадо со карамела
Следна објаваБожиќна магија во Колмар
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР