Мајчинската љубов нема недостатоци | Holly Spring

Извонредни пејсажи, магична природа, спој меѓу фотографијата и дигиталната уметност се дел од фотографиите на Holly Spring каде што главната улога ја има нејзината...

Новата песна на Дуке Бојаџиев и Каролина!

Слушнете ја новата песна на Дуке Бојаџиев и Каролина! Музика, текст и аранжман: Дуке Бојаџиев Дело - "Touch" на Михаил Корубин Видео - изработка: Александар Златановски Песната e поставена...

Преглед на најдобрите модни ревии од модната недела во Милано

Модната недела сега се сели во Париз, и со нетрпение чекаме да ги видиме колекциите на модните куќи како што се Chanel, Givenchy, Lanvin...

Застрашувачки реалистични тетоважи

Мајсторот за тетоважи Yomico Moreno од Венецуела создава едни од најморбидните и најреалистични тетоважи кои некогаш сте ги виделе. Ве предупредуваме дека некои фотографии...

Секојдневен живот далеку од развиените метрополи

Weerapong Chaipuck e фотограф кој патува низ Тајланд, Кина, Индонезија, Виетнам и Индија создавајќи прекрасни фотографии од животот на обичните селани кои живееат во...

Апел за помош на Томица!

12 годишниот Томица боледува од акутна леукемија и секое одолговлекување на операцијата која треба да се изведе во Германија може сериозно да му наштети....
video

Подводен ноќен клуб

За потребите на новата рекламна кампања на TechnoMarine за најновите водоотпорни часовници, огромен базен во Њујорк беше трансформиран во подводен ноќен клуб. Со помош...

Дигитална пауза во срцето на Париз

Ажурирана мала верзија на вавилонските градини може да послужи како концепт за восхит овие денови во Париз - дизајнерот Mathieu Lehanneur развива одличен модел...

Помош за седумгодишната Тамара!

Тамара Димовска од Велес има 7 години и вродена маана на р'бетниот столб. Поради неразвиеност на пршлените доаѓа до искривување на р'бетот и кривење...

Невидливи тетоважи

Неонските (UV) тетоважи се видливи под неонска светлина, додека пак на дневна светлина се делумно видливи или воопшто не се гледаат. Мастилото кое се...

Данската бунтовна кукла | Freja Beha Erichsen

Freja Beha Erichsen е родена на 18 Октомври 1987 година во Roskilde, Данска. Откриена е на улиците во родниот град од еден скаут кој случајно...

Karlie Kloss | Балетски танц на пистата

Karlie Kloss е амерички топ модел која се наоѓа на второто место од листата за Топ 50 модели од models.com, додека Vogue Paris ја...