[Филм] Последниот ловец на вештерки

Вин Дизел непрепознатлив во улога на ловецот на вештерки. Последниот ловец на вештерки стои помеѓу човештвото и комбинираните сили од најпознатите застрашувачки вештерки во историјата....

[Филм] Спектра

Дваесет и четвртата по ред филмска авантура на најпознатиот таен агент. Криптирана порака од минатото го испраќа Бонд на пат за да ја открие злобната...

[Филм] Рокерка

Рики се откажува од својот сон на рокенрол ѕвезда и се враќа дома за да ги исправи работите со семејството кое одамна го напуштила. Подгответе...

[Филм] Хитмен: Агент 47

Базиран на една од најпопуларните и најпродавани видео игри, „Агентот 47“ е едно ново филмско претставување на врвниот и генетички создаден убиец, познат само...

[Филм] Ние сме ти пријатели

Зак Ефрон во улога на надежен ДЈ кој што се бори да го изгради својот пат во електронската музичка сцена. Музиката ги исполнува нашите животи....

[Филм] Невозможна мисија: Одметници

Најново продолжение на циклусот филмови за агентот Итан Хант, исполнето со акција, акробации, возбуда и уште една невозможна мисија. Том Круз по петти пат во...

[Филм] Ент-мен

Најмалиот суперхерој на Марвел пристигнува на големото платно. Вооружен со супер-одело со зачудувачка моќ на смалување но зголемување на силата, измамникот Скот Ланг (Пол Рад)...

[Филм] Мињони

Мињоните Стјуард, Кевин и Боб се регрутирани од супер-злобничката Скарлет Оверкил и нејзиниот сопруг Херб, кои што коваат заговор за да го освојат светот. Тие...

[Филм] Магичниот Мајк XXL

Три години откако Мајк се откажа од животот со стриптиз во врвот на својата кариера, тој и останатите Кралеви на Тампа тргаат на пат...

[Филм] Земја на странци

Животот на едно приградско обично семејство се разнишува кога нивните две деца исчезнуваат во пустината по една силна песочна бура. Катарина (Никол Кидман) и Метју...

[Филм] Светот Јура

Стивен Спилберг не носи во спектакуларна авантура со диносаурусите. Добродојдовте во „Светот Јура“. Добродојдовте во овој луксузен парк каде илјадници гости се воодушевуваат на најголемите...

[Филм] Свита

Филмска адаптација на наградуваната ТВ серија со оригиналната aктерска екипа. Филмската ѕвезда Винсент Чејс (Адриан Грение), заедно со своите другари Ерик Марфи (Кевин Конели), Желката...

[Филм] Шпиони

Како Мелиса Мекарти му го чува грбот на Џуд Ло? Таа е дел од екипата. Таа е шпион. Сузан Купер (Мелиса Мекарти) е скромна аналитичарка...

[Филм] Утреземја: Светот потаму

Новата научна-фантастичната авантура со Џорџ Клуни и Брит Робертсон пристигна на големото платно. Врзани со заедничка судбина, паметна и оптимистичка тинејџерка која е љубопитна за...

[Филм] Одмаздници 2: Ерата на Ултрон

Марвеловиот свет уште повозбудлив и визуелно одличен, во епското продолжение на најуспешниот филм за суперхерои на сите времиња. Најпознатата и епска акциона авантура започна со...

[Филм] Лудиот Макс: Пат на бесот

Џорџ Милер по четврти пат не води во пост-апокалипстичниот свет на „Лудиот Макс“. Апокалиптична приказна базирана во најдалечните краишта на нашата планета, во остар пустински...