Визии на апокалипсата | Steve McGhee

Визии на апокалипсата со потпис на Стив Мекги, канадски илустратор од Џорџ Браун Колеџ, Торонто - неговата работа како одраз на интерес каде човечките...
video

Нашата приказна во 2 минути

Погледнете го ова интересно видео направено од страна на студентите од колеџот за видео продукција во Америка. Видеото ја отсликува историјата на човекот, од...

Во светот на бодибилдерите

Белгискиот фотограф Kurt Stallaert изработи проект во кој сите личности ги прикажа како бодибилдери. Сите фотографии се перфектни монтажи кои ќе Ве остават без здив....

Burberry | Regent Street колекција

По повод отварањето на нова продавница во Лондон, Burberry претстави капсулна луксузна колекција наречена Regent Street, што е всушност и името на улицата каде...
video

Синдромот на син крокодил

Сосема шарматен краток анимиран филм, со наслов „In-between“ кој доживува превод како - во средината, измеѓу, помеѓу итн; но, постои во својство да измами...

Трендовски фризури за есен/зима 2012/2013

Асиметричен, несовршен, бушав или момчешки изглед на вашата коса се дел од трендовските фризури оваа сезона есен/зима 2012/2013. Зависно од вашата храброст, желба за...

Сонувачот на Louis Lander Deacon

Сонливи фотографии кои пркосат на силата на гравитацијата во една мистериозна атмосфера: тоа е дефиницијата која го опишува 19 годишниот фотограф од Лондон, Louis...

Изгубената библиотека на Соер

„Ниедна драма во телевизиската историја не била толку литературна како „Lost“, со херојскиот протагонист Sawyer кој докажува колку може еден маж да изгледа секси...

Alexander Khokhlov | Чудна убавина

Користејќи го женското лице како свое платно, фотографот Alexander Khokhlov го изработил проектот наречен "Чудна убавина" создавајќи црно-бели графики. Погледнете.
video

Организација на библиотека

Креативно, забавно и прилично инспиративно - налетавме на ова видео кое претставува краток филм за организација на Вашата библиотека. Некои луѓе избираат да организираат...
video

Good Books – Метаморфозис

Не се случува премногу често да имате можност да креирате графички еквивалент на дрога кој ги загрева нашите колективни вештини - и тоа е...

Миранда Кер за The Sunday Times Style Magazine

Миранда Кер за септемвриското издание на The Sunday Times Style Magazine во едноставни црни и бели парчиња од колекциите на Miu Miu, Giorgio Armani,...