BМА 2012 | Адел ги собра наградите, Бибер и Пери ја...

Енергични настапи и емотивни посвети го одбележаа одржувањето на синоќешните Billboard Music Awards 2012 во арената MGM Grand Garden во Лас Вегас, а на...

Мали задоволства

,,Мали задоволства'' (,,Small pleasures’’) e кус филм сo времетраење од пет минути, дело на грчкиот режисер Constantin Pilavios. Преку суптилен и жив приказ на најубавите, навидум небитни...

Да се чита или не | Дилемата на ѕвездите

Точно - светот дефинитивно се врти околу нив. Што постигнале, за кого се венчале, што облекле, како се однесувале. Новитети, стил, дуети, публикации, премиери...

Игра на кубизмот

Ентериер кој делува моќно поради испрекршените линии кои го обликуваат просторот. Во игра се две бои кои се доволни поради силното дејство на дизајнот...

Филм: Добриот доктор

Добриот доктор не наштетува. Нештата едноставно...излегоа од контрола! Орландо Блум не воведува во светот на медицинската (не)етичност и постојаната потреба од признание, толкувајќи ја главната...

Најубавиот период од мојот живот

Беше 15 јуни, само два дена пред мојот триесетти роденден. Бев многу несигурен поради влегувањето во уште една нова декада од мојот живот, и...

Гордост и предрасуди како зачин на стилот

Независно дали се вбројувате во низата почитувачи на животот, делото и влијанието кое Џејн Остин ја издвојува од кругот на автори кои го менуваат...

Зградата наречена “Урбана шума“

Архитектонското студио “MAD Arhitects“ од Кина, го разви проектот наречен “Урбана шума“ која ќе го надополнува планинскиот пејзаж на земјата. Оваа конструкција е дизајнирана...

Птици како осветлување

Погледнете ги овие лампи и лустери во форма на птици кои даваат живост на секој простор. Marina’s Bird колекцијата е изработена од различни материјали...

Социјалните мрежи како патики?!?!?

Инспириран од боите на популарните социјални медиуми, графичкиот дизајнер од Венецуела Lumen Bigott, создаде униктна линија на патики кои ги претставуваат соодветните интернет страни....

Најсмешната фото сесија

Минатиот Петок, за време на викендот на дизајнери кој се одржа во Вилниус, Литванија, фотографот Tadas Černiauskas ја направи една од најлудите фотосесии што...

Новите канцеларии на Adidas

Новите канцеларии на Адидас се наоѓаат во Herzogenaurach, Германија. Минимализам, пространост и многу светлина. Специјално дизајнираниот мебел со функионален систем наречен WORKOUT е дело на...