Децата може да бидат вистинска копија на родителите

Велат „крвта не е вода“, ние апсолутно се согласуваме, но не само поради меѓусебната поврзаност туку и поради физичката сличност. Генетиката е навистина неверојатна...

Славни личности со вишок килограми

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледале славните кога би биле дебели? Шпанскиот фотограф David Lopera со помош на Фотошоп, направи одлични фотографии...

Изборот на партнер го одредува Вашиот животен стил

Велат дека понекогаш една одлука може да Ви го одреди животот засекогаш. Согласно Dita Pepe, жена фотограф од Чешка, една од одлуките кои го...

Несекојдневни фотографии на една вљубена двојка

Пред дури и да помислите дека станува збор за Фотошоп мора да напоменеме дека станува збор за акробати од Филаделфија кои работат во циркус. Ричард...

Хороскопските знаци преку фотографии

Arkadiusz Branicki е фотограф од Полска кој смета дека креативноста која се наоѓа во нас зависи од нашиот хороскопски знак. Според него, сите ние...

Баби со стил

Ari Seth Cohen е фотограф кој фотографира жени кои и покрај годините живеат со стил. Станува збор за елегантни жени, од кои најмладата има...

Зелено село – чудо на природата

Секое откритие на напуштени градби е посебно, но оние прекриени со зеленило ги ловат погледите на посебен начин. Кога и да се појават фотографии...

Слатки фотографии од дечиња и животни

Ќе се согласите дека дечињата и животните се многу интересни кога се заедно. Меѓу нив постои голема љубов и вистинско пријателство. Кога си играат...

Моменти во совршените фотографии

Дали сте перфекционист? Дали сте од оние луѓе кои сакаат се да им биде „под конец“? Доколку сте, ние сме тука за Вас, да Ве израдуваме...

Тетоважа, да или не?

Оние кои се за, цврсто се убедени во тоа дека телото е храм и неговите ѕидови не смеат да поминат недекорирано. Според Ден Браун,...

Љубов низ светот

Запознајте ги Самуел и Хилдегун, брачната двојка која ги создава најубавите патувачки фотографии. Авантурите на финско-норвешкиот пар започнале кога се запознале на свадба на...

Bajau | Жители на морето

Традиционално, племето Bajau живеело во мали бротчиња и се хранело од она што луѓето ќе го уловат од морето. Така, ова племе почнале да...