01

Запознајте ги Самуел и Хилдегун, брачната двојка која ги создава најубавите патувачки фотографии. Авантурите на финско-норвешкиот пар започнале кога се запознале на свадба на Хаваи. Својата свршувачка ја прославиле во Париз, се венчале во Нормандија, а оттогаш патуваат низ светот благодарение на кариерата на Самуел како професионален фотограф. Нивните патувачки походи инспирираат над 130 илјади следбеници на Инстаграм, а во продолжение ви претставуваме селекција на најдобрите фотографии од ова љубовно дуо.

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнспиративни фотографии на дете со Даунов синдром
Следна објаваФото на денот | Земјоделски живот
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ