Дали некогаш сте се запрашале како би изгледале славните кога би биле дебели? Шпанскиот фотограф David Lopera со помош на Фотошоп, направи одлични фотографии од познати личности со по некое кило повеќе. Набргу потоа, почнал да добива нарачки од луѓе да направи вакви фотографии од нивниот идол. Фотографот смета дека со овој потег се промовира здрав изглед на телото и се зголемува самодовербата на луѓето кои се убедени дека би изгледале ужасно доколку се здебелат. Некои пак, сметаат дека на овој начин се исмејува надворешниот изглед на славните. Погледнете ја подолу оваа контроверзна фотосесија.

Џенифер Лоренс

1

Ким Кардашијан

2

Кејти Пери

3

Ема Вотсон

4

Карли Реи Џепсен

5

Хилари Даф

6

Карен Гилиан

7

Иги Азелиа

8

Габриел Моник

9

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНов електричен автомобил од Белгија | "Е-автомобил 333"
Следна објаваНеделен хороскоп (2-8 март)
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ