Како што се зголемува пазарот на електрични автомобили, помалите производители успеваат да предложат свои оригинални решенија за раст на нивните компании, а овие денови имаме прилика да го видиме белгискиот “E-car 333” електричен автомобил со три тркала кој во продажба би можел да се појави наредната година.

“E-car 333” со три тркала, е со максимално возно растојание од 300 километри со едно полнење и кој достигнува брзина од 139 километри.

Овој необичен автомобил кој допрва треба да биде одобрен за производство, ќе чини од 18.000 до 39.000 евра зависно од пакетот на опремата.

E-Car333_beeld3

“E-car 333”  ќе има повеќе верзии: карго, бафи, роудстер, купе, пик-ап, а ке може да превезе максимлано 4 возрасни личности.

За полнење на батериите, ќе биде потребно само еден час, а креативното трио кои го сочинуваат Хавиер Ван дер Степс, Михаил Верјлејен и Ерик Плумакер, се надеваат дека годишната продажба на овој мал автомобил ќе се движи од 150-200 автомобили годишно.

Погледнете го концептот кој предизвика многу воодешевувања во авто светот.

 

 

ecar333-fun-proecar-333-4-8842-1422002755
e-car-333-concept-2015-01-11347165stzsd

E-Car-333-salon-dream-cars-de-mooiste-auto-s-op-de-heizel-glowmedia564281_ecar333_ffecar_333_02

564278_2778643_ff 564279_2778665_ff

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДијаманти и бели ради – Бернадет Страхен
Следна објаваСлавни личности со вишок килограми
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ