Ќе се согласите дека дечињата и животните се многу интересни кога се заедно. Меѓу нив постои голема љубов и вистинско пријателство. Кога си играат изгледаат толку слатко, што не може, а да не побудат емоции кај другите. Ваквите моменти на пријателство меѓу деца и животни ги доловува руската фотографка Елена Карнеева.  Во фотографиите кои следат дечињата без да се плашат позираат со животни во прекрасно, природно опкружување. Уживајте.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDries Van Noten – втемелен гламур
Следна објаваКога љубовта ве обвие – следете ја
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ