Номинации за Оскар 2013

Американската академија за филмска уметност штотуку ја објави листата со номинации за најпопуларните награди во филмскиот свет - Оскарите. Листата содржи филмови кои ја...

Пентхаусот на Кристијан Греј

Покрај страствената и експлицитна привлечност, ,,Педесет нијанси сиво’’ го прикажува и раскошниот и екстравагантен животен стил на Кристијан Греј, популарниот милионер и главен машки...

7 логични мудрости од Кралот Лав

Ако сте го гледале „Кралот лав“ на Дизни, тогаш првото нешто на кое ќе се сетите е Hakuna Matata, односно паролата на Тимон и...

Поинакви улоги | Omar Victor Diop & Antoine Tempé

Кога ќе се спојат фотограф од Сенегал, Omar Victor Diop и фотограф од француско-американско потекло, Antoine Tempé создаваат една серија фотографии која им оддава...

Наш предлог филм | La Cara Oculta

Постојат врати кои никогаш не смеат да се отворат. Филм за тоа што сè може да направи љубомората и сомнежот и на што сè сме подготвени...

Ladies Night за премиерата на "Педесет нијанси сиво“

Девојки, се подготвуваа одлична забава за вас и вашите пријателки. Погледнете го премиерно филмот „Педесет нијанси сиво“ во 20:00 часот и 20:30 часот и...

Препорака за филм | До Балчак

Режисер: Столе Попов Продуцент: Данчо Чеврески Монтажа: Атанас Георгиев Сценарио: Горан Стефановски Директор на Фотографија: Апостол Трпески Главни Улоги: Инти Шрај, Мартин Јорданоски, Сашко Коцев, Тони Михајловски, Мики Манојловиќ,...

Филм: Безвременската Аделина

Аделина го помина целиот свој живот во брзање, без можност да љуби на начин на кој што таа сакаше. „Кажете ми нешто што засекогаш ќе...

[Филм] Мињони

Мињоните Стјуард, Кевин и Боб се регрутирани од супер-злобничката Скарлет Оверкил и нејзиниот сопруг Херб, кои што коваат заговор за да го освојат светот. Тие...

Првиот трејлер за Малиот Принц

Најпознатиот детски наслов со најфилозофска содржина на светот доживува своја нова екранизација - „Малиот принц“ кој оваа година наполни 71 година сеуште си стои...

10 книжарници од филмовите

Првата асоцијација на филмовите е најчесто времето за одмор, релаксација и удобно сместување пред екранот. Поретко, истото означува психичка активност на концентрирање на настаните,...

Како да одберете филм за Денот на вљубените?

Било да сте во пар, самец или во потрага по нова љубов на својот живот, секогаш е добро да имате при рака романтична...