Девојки, се подготвуваа одлична забава за вас и вашите пријателки. Погледнете го премиерно филмот „Педесет нијанси сиво“ во 20:00 часот и 20:30 часот и уживајте во вечерта намената само за вас!

50-shades-of-Grey-Vancouver-480x300

Ве очекуваат многу убави изненадувања и подароци: бесплатно шминкање во beauty corner на Bourjois, мини парфемчиња, вредносни ваучери од брендот Minerva, промоција на Jägermeister, изненадување од книжарница Топер, тестирај го парфемот на GivenchyDahlia Divine и уживајте во вредните изненадувања од Givenchy и Nur Die во сала!

pedeset-sivo-nijiv-24

Кога Анастасија Стил, студент по литература, оди да го интервјуира богатиот Кристијан Греј, како услуга за нејзината цимерка Кејт Кавана, таа се соочува со еден убав, брилијантен и заплашувачки човек. Невината и наивна Ана започнува да сфаќа дека таа го сака него, и покрај неговата енигматичност, таа очајнички сака да биде блиску до него.

vo-50-nijansi-sivo-ima-20-minuti-seks-224937

Fifty_sahdes_of_grey_SB2_big

Неможејќи да одолее на убавината на Ана и нејзиниот независен дух, Кристијан признава дека и тој ја сака, меѓутоа на свој начин. Ана започнува да се двоуми кога започнува да ги открива вкусовите на Кристијан Греј – и покрај неговата желба за успех, мултинационални компании, неговото огромно богатсво, неговото сакано семејство – Греј е обземен од потребата да се е под негова контрола.

Ladies Night во Cineplexx на 12. февруари | 19:00 часот!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМедот во светот на убавината
Следна објаваОд Париз, со љубов
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ