video

Frankeweenie | Црно-бела авантура

Frankeweenie е  направен врз истоимениот филм на Бартон од 1984 година, a едновремено е и пародија на филмот Франкенштајн, создаден по книгата на Мери...

Добриот пример на Дизни

„Ако можеш да го сонуваш, можеш и да го оствариш“... затекнато речиси во секоја приказна на Дизни, дека е „навистина забавно да се тежнее...
video

Paranormal Activity | Четврто продолжение

Првиот дел од филмот Paranormal Activity се појави во 2009 година, а наредните две продолженија во текот на следните години – 2010 и 2011....
video

Арго | Во режија на Бен Афлек

„Argo“ е филм базиран врз историското спасување на шесторица американски дипломати, во 1979 година, за време на заложничката криза во Иран. Бен Афлек ќе...
video

Taken 2 | 2 дел за паметење

Милс и неговата сопруга завршуваат како заложници на роднини на убиениот криминалец (од првиот дел од филмот), а неговата ќерка Ким,  се обидува  да...
video

Возењето продолжува по нови патеки

Филмот „ Drive“ минатата година ги воодушеви публиката и критичарите, па затоа се најавува ново возење низ големите платна. Главен лик во приказната е...

Највпечатливите филмски трансформации

Филмови стари колку и киното - создадени како по рецепт, постои една девојка, и знаете, таа е чудна, нервозна, инфериорна и малтретирана од општеството....
video

Хопкинс во улогата на Хичкок

Во Јануари 2013  пристигнува филмот за легендарниот холивудски режисер Алфред Хичкок.  Со Ентони Хопкинс во главната улога, филмот ја прикажува внатрешната борба на Алфред...

Митот разбиен – Џек не мораше да умре

Популарните ТВ научници, познати како разбивачи на митови „MythBusters“ докажаа дека ликот на Ди Каприо во  Титаник можел да преживее. Сцената на Титаник во...
video

Silent Hill Revelation 3D

На 26 Октомври 2012  Silent Hill се врати на филмските платна, овој пат во 3D. Долги години Хедер и нејзиниот татко бегаат од непознатите...

Никол Кидман ќе ја игра Грејс Кели

Никол Кидман  во моментов  преговора околу снимање на филмот „ Grace of Monaco“, филм кој го раскажува животот на Грејс Кели - една од...
video

Нова 3D авантура | Croods

Во продукција на „ Dreamworks Animation" дејствијата ќе се случуваат во фиктивна праисториска ера. Поместувањето на континентот, ќе предизвика промени во светот, па тој...

Саша Барон Коен наскоро со нов лик

Познат како Али Џи, Борат, Бруно и Диктаторот, контроверзниот комичар Саша Барон Коен подготвува нов филм заснован на приказната за милиониерот кој понуди пари...
video

Умри машки 5

A Good Day to Die Hard, односно култната акција „Умри машки“ доби и свое петто продолжение.   Во филмот Брус Вилис е повторно во...
video

Тhe lone ranger

John Reid под маска ќе се бори против неправдите на дивиот запад, а Tonto (Johnny Depp) ќе биде негов помошник -  домородец. Ова е новата филмска...
video

Hotel Transylvania | Хотелот на Дракула

 Hotel Transylvania раскажува анимирана приказна за хотел со пет ѕвездички, чиј што сопственик е Дракула.  Тој ги повикува најславните чудовишта за да го прослават...