Пензионерите како филмски ѕвезди

Станарите од пензионерските домови во Есен, Милхајм и други градови од Германија, му докажаа на светот дека забавувањето нема апсолутно никаква врска со годините....
video

Филм-препорака | The Fault in Our Stars

Според бестселерот на John Green, The Fault in Our Stars, ова лето се очекува филм, кој дефинитивно ќе ја разбуди емоцијата дури и во...

Ретро еколошки телевизор

Ретро стилот е повторно во мода. Доколку имате стар телевизор и сакате да го вклопите некако во ентериерот, еве неколку еколошки решенија кои ќе...

Генијални 3D реконструкции на филмски сцени

Љубовта кон сцените на класичните филмови кај Siebe de Boer, холандски дизајнер, резултираше со нивна реконструкција во преубави 3D модели. Уникатната архитектура во филмовите како...

Бебе во познати филмски сцени

Lilly и Leon Mackie се креативни родители кои прават реконструкција на сцени од филмови заедно со нивното бебе, Orson. Користат картонски кутии за да...
video

Дизни-честитка

„Може да дизајнирате и да создавате, да го изградите најубавото место на светот. Но, потребни Ви се луѓе за да ги реализирате најсуштинските соништа.“ Всушност,...

85. роденден на Мики Маус

,,Само се надевам дека нема да изгубиме од вид една работа - дека се’ започна со едно глувче."  - Волт Дизни Најпознатиот јунак на Волт...

Во новиот стан на Дру Баримор

По продажбата на имотот во Монтесито, популарната холивудска актерка Дру Баримор по се' изгледа се одлучи својата луксузна куќа во Калифорнија да ја замени...

Во домот на Роберт Патинсон

Импресивен имот, сместен на површина од половина хектар во близина на Лос Анџелес, со традиционална градба која неодоливо потсетува на автентична шпанска хациенда. Вака...
video

Swarovski | Ромео и Јулија

За новиот римејк на приказната за Ромео и Јулија, Swarovski се здружи со дизајнерот на костими Carlo Poggioli, користејќи повеќе од половина милион кристали...

Документарниот филм “СТРАВОТ” премиерно во Cineplexx

Дали го препознавате чувството дека меѓу илјадници луѓе се чувствувате како да сте сами? Како да сте набљудувач на сопствениот живот и се гледате...
video

Ексклузивно за Дивиан Артс со Коста Петров

Весна Петрушевска, Тони Зен, Јелена Јованова, Тања Кокев, Винка Саздова, Магдалена Ѓоргиева и Трајче Стојанов се главните протагонисти во новиот документарен филм “СТРАВОТ” кој...

Џејмс Франко како книжевен лик

Како што библиофилите внимателно го следат секој чекор на филмската индустрија кога се во прашање адаптации на познатите приказни од книгите, така се случи...

Нежен гламур : Домот на Камерон Диаз

Ексклузивно за Elle Décor, популарната холивудска актерка ги отвора вратите на својот префинет дом во Њујорк, кој ќе се најде на страниците на октомвриското...

Nicolas Cage во улога на Дизни принцеза

Претпоставуваме дека сите како деца се замислуваат во улога на некој од карактерите на Дизни; девојките во улога на нивната омилена принцеза, а момчињата...
video

Време е за плачење | Marina Abramovic

Личност која успева да ги расплаче, да ја сруши студената надворешност и да го извади најранливиот дел од секој кој ќе седнел пред неа....