Филмска адаптација на наградуваната ТВ серија со оригиналната aктерска екипа.

Entourage_SBgr1

Филмската ѕвезда Винсент Чејс (Адриан Грение), заедно со своите другари Ерик Марфи (Кевин Конели), Желката (Џери Ферара) и Џони Драма (Кевин Дилон) се повторно во игра. Заедно со супер агентот на едно филмско студио, Ари Голд (Џереми Пивен), влегуваат во еден ризичен проект, кој треба да претставува режисерско деби на Винсент.

Entourage_SBgr2

Дали некогаш сте се возеле со лимузина низ Сансет Булевар и сте наишле на црвен тепих полн со најголемите филмски ѕвезди кои пристигнуваат на премиера? Дали сте присуствувале на спонтана забава на плажа во Малибу, каде сонцето вечно грее и коктелите не престануваат? Дали сте добиле најдобра маса во најпопуларниот ресторан без резервација? И цело време каде и да одите најубавите старлети се на вашата маса?

Entourage_SBgr3

Сите го сонуваат холивудскиот сон но Винс, Ерик, Драма, Желка и Ари Голд го живеат. Момците од „Свита“ знаат како тоа да го постигнат и како да сонуваат на големо и да живеат уште поголем живот. Филмската ѕвезда Винсент Чејс, заедно со неговите пријатели Ерик, Желка и Џони, се враќаат повторно да соработуваат со супер агентот Ари Голд. Друштвото има нови амбиции, но, се’ уште се поврзани како и претходно што најдобро се гледа додека крстарат низ светот на Холивуд. Наградуваната телевизиска серија „Свита “ (,,Entourage’’) со оригинална актерска екипа, сега доби и своја кино верзија.

Entourage_SBgr4

Сценаристот, режисер и продуцент Даг Елин, автор на ХБО сериите на кој се темели приказната, знаел дека филмот ќе биде уште поуспешен од серијата: „Иако серијата беше големо шоу, снимана на многу локации, сакав филм кој ќе го подигне сето тоа на повисоко ниво. Гламурозни јахти, хеликоптери, куќи и прекрасни локации ни помогнаа да го постигнеме тоа што го посакувавме.“

Entourage_SBgr5

Премиерното прикажување на „Свита’ пред македонската публика беше на 11.06.2015, по што филмот е поставен на редовната кино програма во Cineplexx.

Divianarts.com е медиумски покровител на кино Cineplexx МК.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЃаволот носи Прада – Лорин Вајсбергер
Следна објаваЗелено село – чудо на природата
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ